Ne Mutlu Türk'üm Diyene!
Hoşgeldiniz Bugün 02 18 2024

Vatan Sağolsun İlahi Sözü

Vatan Sağolsun İlahi Sözleri

Ey oğul babanın ağlamaktan gözlerinin feri söndü bacın gelinlik giyemedi sen yoksun diye. Dudaklarımızdan tek kelime döküldü vatan sağolsun oğul vatan sağ olsun.

Anam beni doğuran anam ak sütüyle büyüten asker eyleyen anam asker ocağı baba ocağından zormuş yürekteki hasret yangın misali kormuş hele ayrılık hele ayrılık inan hepsinden zormuş

Anam bilir miydin yemeyip yedirdiğin giymeyip giydirdiğin oğlun bir gün ayyıldızlı bayrağa sarılı toprağa düşecekti, bilir miydin anam sana hasret gideceğimi, dağ başında nöbet saatinde sen gelirdin aklıma, kız kardeşim babam düşerdi yâdıma, ey gözleri sürmeli anam babama söyle ağlamasın ardımdan bacım ağıt yakmasın sakın ola. Kardeşim üzülmesin şehadet şerbeti içtim diye.

Ey saçları örülü anam elime yaktığın kınalar kurumadı daha. Hakkını helal et yiğit bildiğin oğluna. Kör kurşun girdiğinde göğsümün orta yerine tek kelime düştü dudaklarımdan=Vatan sağolsun anam vatan sağolsun.
Ey oğul vatanın her taşı bizim namusumuzdur, sen ki bu vatanın mihenk taşısın oğul, sen ki yılmaz bekçisisin bu mukaddes toprakların. Ayrılık dediğin ne ki ayrılık dediğin ne ki Sayılı gün tez geçer oğul.

Ak sütümle büyüttüğüm uykusuz gecelerimin şahidisin yiğidim askerim Mehmet’imsin sen nöbet başında vatanı beklerken ben secde eyleyip dualar ediyorum sağ haberini aldığım gün bin kez şükredip Allaha senin için hayırlar diliyorum anasının kuzusu bakmaya kıyamadığım oğul ak pak büyütüp asker eylediğim oğul bacın gelin olacaktı sen gelince bu yaz. Kardeşin de sen gibi bir asker ben ne edeyim ne edeyim şimdi. Bir kör kurşuna gittin yiğidim. Vatan sağolsun deyip öksüz bıraktın bizi. Ana yüreği dayanır mı bu acıya. Ayyıldızlı bayrağa sarılı tabutuna yanımdaki selam durmuş fotoğrafına nasıl dayanır buna yürek nasıl ağlamasın anan oğul.

Ey oğul babanın ağlamaktan gözlerinin feri söndü bacın gelinlik giyemedi sen yoksun diye. Dudaklarımızdan tek kelime döküldü vatan sağolsun oğul vatan sağ olsun.


Yorum Yap