Ne Mutlu Türk'üm Diyene!
Hoşgeldiniz Bugün 09 24 2022

Hicaz Rüzgarları İlahi Sözü

Hicaz Rüzgarları İlahi Sözleri

Seninle oldum huzurun zirvesini yakaladım. Hicaz rüzgârlarının kalbimi yakan esintileri sadece o rüzgârlarda saklıdır yanmanın zevkleri. Anlatılmaz yaşanır o rüzgârların esintileri. Her taraftan okşar yüzünü Nebinin buseleri…

Hicaz rüzgârlarının kalbimi yakan esintileri sadece o rüzgârlarda saklıdır yanmanın zevkleri. Anlatılmaz yaşanır o rüzgârların esintileri. Her taraftan okşar yüzünü Nebinin buseleri. Anlayamazsın yanmanı n zevkini oraya gitmeden. Seyahatlerinin hepsi boş boş Ravzana ermeden. Medine’mdeki çift güneşin başka yerde yoktur eşi. Biri normal güneş öbürü kâinatın güneşi. Rabbime şükür, nasip oldu cennet bahçene namazda, nasip oldu yeşil halının üzerinde yakarıştı, türbenin duvarına yaslanıp öylece kalakaldım. En büyük lezzeti senin iklimine varınca aldım.

Arzın dört yanından Ravzana akan insan şelalesi bir an bile boş kalmaz Ravzan ümmetinin bir tanesi. Ümmetinin saadeti, senin en büyük saadetin. Benim gibi büyük günahkârı Ravzana kabul ettin. Kabul et ey Nebi bu cennete defalarca gelmeyi Kabul et ey Nebi ravzana defalarca yüz sürmeyi. Kabul et ey Nebi gelmek isteyip gelemeyenlere kollarını aç Nebi. Ravzana ermek isteyenlere. Ravzandan çıkanlar Cennetül Baki’ye ulaşırlar. Sahabelerinle kızın Fatıma ümmeti karşılar. Gece demirlere yaslanıp orda gözyaşı döktüm.

En uzun ışıkta yıldız kaymalarını orda gördüm. Güleç yüzlü yumuşak huylu safi gönüllü insanlar can artık senden geçmiş her yerde sebil ikram yapanlar. Evine gelene sabaha kadar dağıtan Nebi. Çünkü her şey fani, baki olan kâinatın sahibi. Yürüdüm gece boyu Mescid-i Nebevi’den Uhud’a selam verdim Ayneyn’den Hamza Hanzala ve Mus’ab’a. Geç vakitte nafile namaz eda ettim Kuba’da. Sabah namazında soluğu aldım mübarek Ravzanda. Bazı geceler hurmalıklara sırtımızı yaslayıp dostlarla konusu hep sen olan nice sohbetler yaptım. Senin isminin geçmediği sohbet hiç sohbet olur mu? Senin ikliminin dışında acep bir an durulur mu? Medine’ye varanlar her an bayram coşkusu yaşar.

Çünkü senin Kevser ummanının Kevser sarhoşudurlar. Sevgidir muhabbettir o mübarek beldenin mayası. Hiç kesilmez ruh ve kalbimize Ravzanın yansıması. Ravzandan ayrılırken hüzünlerin hüznünü yaşadım. Alabildiğince güneşinden ısı ve ışık aldım. Tekrar buluşma umuduyla Ravzandan zor ayrıldım. Seninle oldum huzurun zirvesini yakaladım. Hicaz rüzgârlarının kalbimi yakan esintileri sadece o rüzgârlarda saklıdır yanmanın zevkleri. Anlatılmaz yaşanır o rüzgârların esintileri. Her taraftan okşar yüzünü Nebinin buseleri…


Yorum Yap