Ne Mutlu Türk'üm Diyene!
Hoşgeldiniz Bugün 09 18 2021

Aşka ve Terke Dair İlahi Sözü

Aşka ve Terke Dair İlahi Sözleri

Sevdanız riyasız,çıkarsız,karşılıksızdır. Sınırsız ve nihayetsiz; “Ölmek var ,dönmek yok” tur.Lakin gün gelir anlarsınız; içten içe bir şeylerin kanadığını….

Bazen öyle bir ilişkiye tutulursunuz ki ne sevebilir ne terk edebilirsiniz. kör kütük bağlanmışsınızdır aslında Bazen öyle bir ilişkiye tutulursunuz ki ne sevebilir ne terk edebilirsiniz. Kör kütük bağlanmışsınızdır aslında…
Bazen öyle bir ilişkiye tutulursunuz ki,ne sevebilir,ne terk edebilirsiniz.Kör kütük bağlanmışsınızdır aslında…
En güzel yıllarınızın,acı tatlı hatıralarınızın ortağıdır; iç çekişmelerinizin müsebbibi,yazılarınızın ilhamı, sohbetlerinizin konusudur.Göz yaşlarınızda,bilinçaltınızda, kahkahanızdadır. Korkunca saklandığınız bir sığınak,coşunca öptüğünüz bir bayrak…

Sevdanız riyasız,çıkarsız,karşılıksızdır. Sınırsız ve nihayetsiz; “Ölmek var ,dönmek yok” tur.Lakin gün gelir anlarsınız; içten içe bir şeylerin kanadığını….

Tutkulu sevdaların gizli hançerleri başlar parıldamaya…..

Şurasından,bur asından eleştirmeye koyulursunuz: “Şöyle görünse,öyle demese,değişse biraz ya da eskisi gibi olsa…..”
Başkalarını örnek göstermeye, “Bak onlar nasıl yaşıyor” demeye başlarsınız. hem birlikte yaşayıp, hem özgür olmanın yollarını ararsınız.Aşkınızın gözü kör değildir artık, yanlışını görür düzeltmek istersiniz.
“Eskiden böylemiydi ya….” diye başlayan sohbetlerde açılır eleştirinin kapısı; açıldıkça,bastırılmış itirazlar yükselir bilinçaltından….

Böyle süremeyeceğini bilirsiniz. Değişsin istersiniz. O, sevgisizliğinize yorar bunu…
İhanete sayar. Tutkulu ilişkilerde ihanetin bedeli ölümdür. “Ya sev böyle ya da terk et” diye gürler…
Bir zamanlar bir gülücüğüyle alaca karanlığı ışıtan o rüya, bir kabusa dönüşür birden…
Kapatır gönlünün kapılarını, yasaklar kendini size..Hoyrattır,bakmaz yüzünüze…
Zehir akar dilinden,konuşturmaz,suçlar,yargılar mahkum eder.Mühürler dudaklarınızı, yırtar atar yazdıklarınızı, siler sizi defterden…

“İyiliğin içindi hepsi, seni sevdiğim için…” dersiniz,dinletemezsiniz.Ayrılırsanız yaşayamayacağınızı bilirsiniz,lakin böylede sevemezsiniz. İhanetten kırılmıştır kaleminiz; severek, terk edersiniz…
“Madem öyle…” nin çağı başlar ondan sonra….
Madem ki siz tutkunken, o hep başkalarını seçmiştir , madem ki kıymetinizi bilmemiştir, o halde ” günah sizden gitmiştir ” .

Lanet ederek bu karşılıksız aşka, çekip gitmeleri denersiniz. aşkın göçmenlik çağı başlar böylece….
Daha özgür olacağınız limanlara demirlersiniz bir süre… Ne var ki unutamaz, uzaktan uzağa izlersiniz olup biteni…
Etrafı bir sürü uğursuzla dolmuş, kurda kuşa yem olmuştur.Deli kanlılar , eli kanlılar, uğruna ölenler,sırtına binenler sarmıştır çevresini.. Gurur duyar onlarla, koynunda besler,gözünü oysunlar diye….
Uğruna kan dökenleri sever,yoluna gül dökenlerden fazla…

“Bana ne kendi seçimi ” diye omuz silkmeye çabalarsınız bir süre….


Yorum Yap